Dzisiaj jest 28 kwietnia 2024, 22:09


Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Co kupić po 950 adv
Nieprzeczytany postZamieszczono: 26 października 2023, 16:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 kwietnia 2022, 09:47
Posty: 95
Napisałem wczoraj wieczorem o więcej zdjęć i i numer vin. Brak odpowiedzi.
Dzisiaj rano ponownie napisałem żeby nie dzwonić rano w drodze do pracy. Nadal brak odpowiedzi.
Przed chwilą zadzwoniłem z pytaniem o co chodzi.

Pan odpowiada: Zdjęcia jak najbardziej możemy przesłać ale vinu nie udostępniamy.
Ja: Dlaczego nie udostępniają Państwo vinu?
Pan: Taką mamy praktykę, nie chcemy stracić źródło z którego mamy motocykle.
Ja: Przecież numer vin jest ogólnie dostępny praktycznie w każdym pojeździe. Idąc ulicą z podszybia można sprawdzić vin każdego pojazdu.
Pan: Wiem, mimo wszystko my tego nie udostępniamy przed sprzedażą.

Ja: A jeśli przyjadę do Państwa obejrzeć motocykl mogę zapamiętać numer vin i wszystko sobie sprawdzić. Po prostu oszczędzi mi Pan fatygi...
Pan: No w sumie ta. Wydaje mi się, że Pan potrzebuje numer vin a nie motocykl żeby zaszkodzić naszej działalności.
Ja: wtf?

I w sumie z grubsza to by było na tyle...

Ktoś wyjaśni o co chodzi? :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Co kupić po 950 adv
Nieprzeczytany postZamieszczono: 26 października 2023, 16:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 czerwca 2015, 22:02
Posty: 178
Lokalizacja: Wrocław, PL
hehe...
pewnie o to żebys za wczasu nie sprawdził historii pojazdu w jakims carvertical itp. tylko przyjechał z daleka, napalony i kupił ;)
oczywscie moge sie mylić i nie udostępniają na takiej samej zasadzie jak ludzie zakrywają nr rej. na fotkach w ogłoszeniach... czyli raczej bez celu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Co kupić po 950 adv
Nieprzeczytany postZamieszczono: 26 października 2023, 16:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 kwietnia 2022, 09:47
Posty: 95
Stolek pisze:
na takiej samej zasadzie jak ludzie zakrywają nr rej. na fotkach w ogłoszeniach... czyli raczej bez celu.


też mam z tego polewkę :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Co kupić po 950 adv
Nieprzeczytany postZamieszczono: 26 października 2023, 21:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 grudnia 2011, 12:58
Posty: 3367
Lokalizacja: Dęblin, Wawa.
Jak moto jest kradzione i zgłoszone w systemie ktma to osoba sprawdzająca ten vin w aso ma obowiązek poinformować organy ścigania.
Może jest ktoś z okolic i podjechał by na miejsce żeby zrobić fotę vinu :) ?

_________________
Był Junak M10, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4620 sc, exc520, a teraz Obrazek
WSK jest nadal :)
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Co kupić po 950 adv
Nieprzeczytany postZamieszczono: 02 listopada 2023, 17:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 czerwca 2015, 22:02
Posty: 178
Lokalizacja: Wrocław, PL
marcinjunak pisze:
kradzione i zgłoszone w systemie ktma

o nawet nie wiedziałem że jest taki system

marcinjunak pisze:
będę swojego 21' sprzedawał. 890 ADV R 21', kupiony nowy, jeżdżony i dbany jak trzeba

a masz gdzieś już ogłoszenie wystawione?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Co kupić po 950 adv
Nieprzeczytany postZamieszczono: 02 listopada 2023, 17:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 grudnia 2011, 12:58
Posty: 3367
Lokalizacja: Dęblin, Wawa.
Jeszcze nie, na razie przekładam graty jeszcze, ale myślę że w weekend będę robił zdjęcia do ogłoszenia, na razie po znajomych tylko puściłem wiadomości. Jak coś to pisz.

_________________
Był Junak M10, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4620 sc, exc520, a teraz Obrazek
WSK jest nadal :)
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Co kupić po 950 adv
Nieprzeczytany postZamieszczono: 16 listopada 2023, 10:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 czerwca 2015, 22:02
Posty: 178
Lokalizacja: Wrocław, PL
a tak zapytam (bo nie miałem okazji jezdzic jesczze) - co sie bardziej opłaca kupic

starszy 790 Adv R czy 890 Adv zwykły (nie R) ?
Cel: jazda po czymś trudniejszym od TET, podrozowanie i ogolnie jedyny motocykl do jazdy na różne okazje.

mówimy o modelach w obu przypadkach z przed 22-23r


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Co kupić po 950 adv
Nieprzeczytany postZamieszczono: 16 listopada 2023, 11:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 kwietnia 2022, 09:47
Posty: 95
Ja jutro jednak jadę po Tenerkę z 2023. Moto ma być głównie do tematów tj. TET , RATs.
Bardzo chciałem kupić KTM'a 890 Adv R z 2023 ale do tego przeznaczenia większość "dobrobytu" oferowanego przez KTM jest mi zbyteczna. Ponadto sporo droższe części i dodatków przy czym jest ich o wiele mniej w porównaniu do Tenerki.

Po przekalkulowaniu wszystkiego z ceną Tenery po uzbrojeniu jej na maxa nie zbliżę się nawet do ceny KTM'a po naprawdę srogim rabacie.

Gdyby to miał być jednak mój jedyny motocykl to bez mrugnięcia powieką jechałbym po KTM'a.


Ostatniego słowa jeszcze nie powiedziałem. Decyzja zapadnie jutro :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Co kupić po 950 adv
Nieprzeczytany postZamieszczono: 16 listopada 2023, 18:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 grudnia 2011, 12:58
Posty: 3367
Lokalizacja: Dęblin, Wawa.
Stolek pisze:
a tak zapytam (bo nie miałem okazji jezdzic jesczze) - co sie bardziej opłaca kupic

starszy 790 Adv R czy 890 Adv zwykły (nie R) ?
Cel: jazda po czymś trudniejszym od TET, podrozowanie i ogolnie jedyny motocykl do jazdy na różne okazje.

mówimy o modelach w obu przypadkach z przed 22-23r



Musial byś się przejechać, 890 ma o wiele więcej momentu, nie na papierze, ale w jeździe czuć to bardzo mocno.

Zwykłym czy to 7 czy 890 wjedziesz wszędzie, wszystko zaczyna się dziać jak chcesz pojechać trochę szybciej, wtedy koniec zawiasu rzuca się bardzo w oczy, tak samo jest w t7, moto niby jedzie ale jest bardzo nieprzewidywalne na wybojach. Pływa i dobija zawias. Nie jest to bezpieczne i trzeba jechać wolniej.

W R nie tylko jest większy skok ale cały setting, średnica rur i sprężyna jest inna, przód wybiera wszystko co na przodzie, im szybciej tym ma się wrażenie że tył nie nadąża i potrafi kopnąć siedzeniem w tyłek ridera, dlatego mod tylnego dampera moim zdaniem czyni to moto praktycznie idealnym na wolne i szybkie przeloty.

Co do ceny za t7, jak włożyć dobry zawias to cena za ktm jest przekroczona.
Cena t7 też jest taka niska bo w tym moto nie ma praktycznie nic z elektryki co ma ktm.

Podobnie Norden 901, niby podobny ale też całkiem inne moto od ktma, wersja expedition tym bardziej.

Ale wracając do początku, wszystkiego trzeba spróbować i wyrobić sobie swoją opinię. Życie jest za krótkie na jazdę nudnymi motocyklami :).

_________________
Był Junak M10, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4620 sc, exc520, a teraz Obrazek
WSK jest nadal :)
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Co kupić po 950 adv
Nieprzeczytany postZamieszczono: 18 listopada 2023, 14:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 maja 2022, 06:20
Posty: 22
marcinjunak pisze:
Ale wracając do początku, wszystkiego trzeba spróbować i wyrobić sobie swoją opinię. Życie jest za krótkie na jazdę nudnymi motocyklami :).


Zgadzam się :mrgreen:

Próbowałem T7 w najprostszej wersji, nie przekonało mnie to.
Możliwe że wersja World Rally z przodem KYB i tył jakby zmodyfikowac, moze podwozie by robiło.
Ale silnik jest troche drętwy. Taki współczesny Transalp - poprawny ale nudny.

890R prócz dziwnej pozycji na stojaka (wymiana podnóżków na niższe powinna pomóc) i paskudnej lampy z przodu jest fajowy. Podoba mi się reakcja na gaz w trybie Rally.

Własności terenowe przetestuję wiosną, teraz pogoda marna.
Po zjeżdzeniu dwóch 1150GS i jednego 950S stwierdzam że 890R to dobry krok.
Lżejszy, poręczniejszy i ma to coś.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net