Dzisiaj jest 14 maja 2024, 03:45


Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 66 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Nawigacja na motocyklu
Nieprzeczytany postZamieszczono: 03 grudnia 2019, 09:19 

Rejestracja: 11 października 2016, 17:32
Posty: 79
Ogarnalem mocowanie na oryginalnym uchwycie garmina z ładowaniem plus ram mount z Ali razem za 230zl.
Teraz zaczynam ogarniać mapy. Pl topo Azymuta w zestawie jest z Topo EU.

_________________
950 SUPER ENDURO R


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Nawigacja na motocyklu
Nieprzeczytany postZamieszczono: 04 grudnia 2019, 12:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 grudnia 2011, 12:58
Posty: 3372
Lokalizacja: Dęblin, Wawa.
Tomas_XRV pisze:
Teraz zaczynam ogarniać mapy. Pl topo Azymuta w zestawie jest z Topo EU.



Tak, masz wszystko w jednej mapie, trochę zajmuje to wszystko dlatego od razu powiedz jak będziesz u nich brał niech wsadzą ci na większą kartę.

_________________
Był Junak M10, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4620 sc, exc520, a teraz Obrazek
WSK jest nadal :)
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Nawigacja na motocyklu
Nieprzeczytany postZamieszczono: 05 grudnia 2019, 09:42 

Rejestracja: 11 października 2016, 17:32
Posty: 79
Dzięki za wskazówkę tak zrobię.
Z nawigacją typu ręczniak mam pierwszy raz do czynienia i widzę że trochę nauki będzie.

_________________
950 SUPER ENDURO R


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Nawigacja na motocyklu
Nieprzeczytany postZamieszczono: 05 grudnia 2019, 10:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 grudnia 2011, 12:58
Posty: 3372
Lokalizacja: Dęblin, Wawa.
A jaką navi beirzesz? Montana to nie ręczniak.

_________________
Był Junak M10, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4620 sc, exc520, a teraz Obrazek
WSK jest nadal :)
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Nawigacja na motocyklu
Nieprzeczytany postZamieszczono: 05 grudnia 2019, 14:42 

Rejestracja: 11 października 2016, 17:32
Posty: 79
Montane 650T. Reczniak to nie jest pewnie przez gabaryty ale pierwsza moja nawigacja typu na szlak. Mapy rastrowe wektorowe topo, basecampy itp to dla mnie nowość.

_________________
950 SUPER ENDURO R


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Nawigacja na motocyklu
Nieprzeczytany postZamieszczono: 06 grudnia 2019, 13:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 grudnia 2011, 12:58
Posty: 3372
Lokalizacja: Dęblin, Wawa.
Z tym urządzeniem nie musisz się niczym innym interesować jak tylko wgrać mapę z azymuta, ludzie pisza jakieś rastry, zrzucają zdjęcia z googla i robią z tego mapy, nie wiem po co, wystarczy kupić mapę i mieć z bani. Szlaki piesze i kozie ścieżki są zaznaczone więc na moto w sam raz.
base camp fajne urządzenie, proste i intuicyjne, ale mi nadal najlepiej rysuje się ślad w gpsies albo google earth.

_________________
Był Junak M10, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4620 sc, exc520, a teraz Obrazek
WSK jest nadal :)
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Nawigacja na motocyklu
Nieprzeczytany postZamieszczono: 06 grudnia 2019, 15:09 

Rejestracja: 11 października 2016, 17:32
Posty: 79
Najbardziej jestem ciekawy jakie mi przygody zapewni jak wbije punkt docelowy i ustawie rower. Ślady tez rysuje na gpsies ale ciekawy jestem jakie ścieżki będzie sama wybierała. A Ukrainę mam ślady ale do granicy bym chciał żeby mnie sama poprowadziła omijając asfalty.

_________________
950 SUPER ENDURO R


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Nawigacja na motocyklu
Nieprzeczytany postZamieszczono: 06 grudnia 2019, 18:11 

Rejestracja: 20 stycznia 2012, 14:17
Posty: 154
Witka

Nie wiem czego oczekujesz ale mnie wszystkie dostępne mapy na Garmina czy inne systemy sprzedawane jako "topograficzne" czy "offroad" rozczarowuja. Podobnie mapy online na smarkfony. Zwykłą papierowa topo 1:50.000 ma o niebo lepsze pokrycie niż najlepsza wektorówka. Nawet mapy topo 1:25.000 pokazuj tylko marna część tego co faktycznie jest w terenie.
Jeśli latasz ciężkim klocem to być może będziesz hepi. Szybko jednak zauwazysz, ze mijasz wiele potencjalnie interesujących "odbić w bok" których na telewizor ku nie ma, a nawet jeśli są to automatyczny routing cie po nich nie poprowadzi nawet w opcji "jazda górska" czy jak to się tam w twoim urządzeniu nazywa (mam 610, może być inaczej) bo pliki map są w wielu punktach "dziurawe" tzn nie ma poprawnych połączeń wielu terenowych dróg wiec routing nie działa.
Podsumowując: bez pracy na mapach rastrowych na kompie i jeździe po tak stworzonych śladach czy trasach będziesz ciągle wyprowadzany na drogi którymi jeżdżą wszyscy bo tak działa algorytm kalkulacji trasy w urządzeniu.

BTW: go granicy się dowieź napace lub ciągnik asfaltem. Inaczej stracisz czas, siły i pieniądze (nie widze za bardzo sensownego i przy tym legalnego w RP dojazdu offem do np Krościenka). Został sobie lepiej sam mjut na UA.

Baw się dobrze. rr


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Nawigacja na motocyklu
Nieprzeczytany postZamieszczono: 06 grudnia 2019, 19:51 

Rejestracja: 11 października 2016, 17:32
Posty: 79
Mysle do Krościenka dojechać bocznymi najlepiej szutrami w miarę możliwości żeby kostek nie zjadł mi dojazd wiadomo ze na ten mniut ;) ukraiński potrzebne zdrowe kostki. Spowrotem mogę wracac asfaltem na slikach nawet. Gdyby nawi fajnie poprowadziła to 800 km na lajcie sobie rozłożę na dwa dni jazdy z buschcraftem w lesie przy ognisku :)
W tym roku jechaliśmy na lawecie ale w przyszłym sezonie pewnie na kołach.

_________________
950 SUPER ENDURO R


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Nawigacja na motocyklu
Nieprzeczytany postZamieszczono: 06 grudnia 2019, 20:07 

Rejestracja: 20 stycznia 2012, 14:17
Posty: 154
Wielu traktuje dojazd jako część wycieczki, wielu jako stratę czasu.
Osobiście oceniam ze w moim trenie mapy z Azymutu (jak i inne dostępne na Garmina) są cieniutkie a routing po nich nie ciekawy. Może za malo jeszcze testowalem. W Karpatach używamy tych map jako podkład i pomocowo w razie "w". Trasy szykuje sobie wczesniej choć nie znosze tej roboty. Niemniej uważam, ze lepiej stracić wiecej czasu wieczorami w domciu przed wyjazdem, niż na wycieczce.
Jak to pisał Kipling "...jest sposobów 140 na napisanie pięknych pieśni / przy czy każdy jest właściwy..."

Pozdr rr


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 66 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net