Dzisiaj jest 20 maja 2024, 21:01


Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 57 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: kask z daszkiem
Nieprzeczytany postZamieszczono: 23 lipca 2014, 21:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 czerwca 2014, 12:49
Posty: 140
Jaki kask polecicie . chce na probe do sm kask z daszkiem więc najlepiej nie za drogi ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: kask z daszkiem
Nieprzeczytany postZamieszczono: 23 lipca 2014, 22:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 listopada 2011, 14:11
Posty: 3703
Lokalizacja: Szczecin
kup taki który będzie Ci dobrze leżał na głowie..
ja dla przykładu kupiłem Madhead- a, jest tani i wygodny. mierzyłem też wiele innych - głównie droższych, ale nie równały się.

jak bym miał kasy w pyte, kupił bym VFX-a od SHOEI-a

_________________
www.21brothers.eu - Wytwórnia ROGALI oraz innych wypieków
www.ADVD.PL - Łowcy Niewygód
https://www.facebook.com/pages/21brothe ... 21?fref=ts
https://www.youtube.com/user/21brothers ... _as=public - Oficjalny kanał wyprawowy!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: kask z daszkiem
Nieprzeczytany postZamieszczono: 24 lipca 2014, 09:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 grudnia 2011, 12:58
Posty: 3374
Lokalizacja: Dęblin, Wawa.
Ja jeździłem przez 4 sezony w Airohu S4, złego słowa nie powiem na ten kask bo przeżył wiele, w lesie i na asfalcie, ale ma kilka wad jak by nie było, należy do tzw twardych kasków i nie na każdego pasuje, niektórzy nie mogą go nosić bo pije w głowę, mój się ułożył dość szybko i nie było problemów, świszczał wiatr, parowała szyba w deszczu ale poza tym nic nie zauważyłem, zapięcie niby takie zatrzaskowe ale nigdy sie nie zacinało ani samo odpinało.

Teraz jeżdżę w Shoei Hornet od początku sezonu zrobiłem 10 tys km, ma o wiele więcej zalet bo nie paruje, szyba z ponlckiem i jesty wygodniejszy, bardziej miękka wyściółka i taki przyjemniejszy w dotyku ale ma też sporo wad, jest delikatny, ma plastikowe śruby mocujące daszek, jedną już ułamałem a tą od góry zgubiłem, musiałem przerabiać, daszek od wibracji potrafi mnie doprowadzać czasem do szewskiej pasji, szumi tak samo jak w airohu tylko że nie świszczy, cena nowego jest praktycznie 2.5 raza większa niż airoha. Teraz nie wie co bym wybrał ale na pewno bez próby i jazdy w takim kasku przez kilka dni nie podjął bym decyzji o zakupie. Są w sklepach tzw kaski testowe, bierzesz taki jeździć ile chcesz i testujesz, widać wtedy jak sużywa się kask bo przeważnie nie sa nowe a wyściółkę możesz sobie uprać.

Testuj i przymierzaj ja np nie mogę jeździć w ls2 a ludzie sobie chwalą, cena śmieszna.

_________________
Był Junak M10, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4620 sc, exc520, a teraz Obrazek
WSK jest nadal :)
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: kask z daszkiem
Nieprzeczytany postZamieszczono: 24 lipca 2014, 09:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 listopada 2011, 14:11
Posty: 3703
Lokalizacja: Szczecin
no właśnie a propo, pytałeś o kaski z szybą czy pod gogle..?

_________________
www.21brothers.eu - Wytwórnia ROGALI oraz innych wypieków
www.ADVD.PL - Łowcy Niewygód
https://www.facebook.com/pages/21brothe ... 21?fref=ts
https://www.youtube.com/user/21brothers ... _as=public - Oficjalny kanał wyprawowy!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: kask z daszkiem
Nieprzeczytany postZamieszczono: 24 lipca 2014, 09:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 czerwca 2014, 12:49
Posty: 140
pytam o kask pod gogle , w kasku typu dual miałem za mało miejsca przy brodzie i chce spróbować jak taki kas się spisze


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: kask z daszkiem
Nieprzeczytany postZamieszczono: 24 lipca 2014, 10:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 sierpnia 2013, 14:08
Posty: 152
Miałem bardzo dużo kasków raczej drogich i dobrych nigdy nie było problemu, aż kupiłem Airoha wysoki model. W pół sezonu w Sm normalnie się rozpadał że już nie wspomnę o tym co sie stało po paru glebach w tym jedna źle by się skończyła bo mało brakło. Wiem tylko że w innych kaskach też glebiłem i tak nie było, do tego wygoda jest dyskusyjna a daszek to na ozdobę jest ładny i tyle, duży plus to jest naprawdę lekki(dodam że pierwsze wrażenie z jazdy były naprawdę dobre, dopiero po kilku jazdach wyszły niedogodności). Teraz mam Ls2 model z włókna bo plastikowych kasków nie kupuje, kosztuje drobne pieniądze a już po pierwszej przymiarce robi dobre wrażenie solidności konstrukcji, z tanich jest jeszcze Marushin z włókna chodzą chyba po 3-4 stówy miałem i dobry. Airohy znajomym też się trochę posypały podobnie jak mój, wiem że te kaski uważane są za najlepsze i czołówka w nich jeździ ale chyba na każdy start mają nowy - to moja opinia.


Ostatnio zmieniony 24 lipca 2014, 21:11 przez klos242, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: kask z daszkiem
Nieprzeczytany postZamieszczono: 24 lipca 2014, 10:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 grudnia 2011, 13:55
Posty: 56
Lokalizacja: Zabrze
LS2 ostatnio wypuścił jakiś kozacko wyglądający kask - naturalnie cena nie zabija. Ja drugi sezon męczę Ozona FMX i też złego słowa nie mogę powiedzieć. Kask za mniej niż 200zł, miał być tylko do ciorania wokół komina, a biorę go na każdą wyprawę, bo wygodniejszego na łbie nie miałem
Obrazek
Gogle mam droższe niż kask :lol:

_________________
XT600Z Tenere


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: kask z daszkiem
Nieprzeczytany postZamieszczono: 24 lipca 2014, 18:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 czerwca 2014, 12:49
Posty: 140
ten FMX za takie pieniądze nie wygląda źle .
takie gogle powinny pasować :) hyba ze się nie zmieszczą
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: kask z daszkiem
Nieprzeczytany postZamieszczono: 24 lipca 2014, 23:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 listopada 2011, 14:11
Posty: 3703
Lokalizacja: Szczecin
hehe google w pytę
:D

_________________
www.21brothers.eu - Wytwórnia ROGALI oraz innych wypieków
www.ADVD.PL - Łowcy Niewygód
https://www.facebook.com/pages/21brothe ... 21?fref=ts
https://www.youtube.com/user/21brothers ... _as=public - Oficjalny kanał wyprawowy!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: kask z daszkiem
Nieprzeczytany postZamieszczono: 25 lipca 2014, 08:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 grudnia 2011, 13:55
Posty: 56
Lokalizacja: Zabrze
FMX w skorupach S i M jest mniejszy, trzeba do nich gogle dla juniorów. Od L wzwyż wchodzi wszystko jak leci, można ew. wyjąć gumowy nosek. Ten nowy LS2 to model MX456. Waga 1350g dla L/XL, czyli tak jak FMX.
Obrazek

_________________
XT600Z Tenere


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 57 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net